Якщо обставини змінились, і на моєму місці був би ти, як би ти хотів, щоб з тобою повелись?

Я

Знову допис про запитання. Я нещодавно писав про те, що: «Якість наших запитань визначають якість нашого життя». Сьогодні ж роздумував про питання та комунікацію в кризових ситуаціях.

Ну наприклад: якось одного сонячного дня в офісі, ви, як власник бізнесу, отримуєте докази та факти, що один з ваших топ-менеджерів краде в компанії гроші. А ще так сталось, що ця людина одна з перших працівників компанії, і до того ж встигла стати вашим другом, та й професіонал, яких не так багато на ринку.

Що робити? Впевнений, що серед тих людей, які прочитають цей текст, будуть десятки різних опцій та варіантів, від найрадикальніших до дуже гуманістичних:

• В той же день звільнити його, вишвирнути з офісу;
• Відразу в поліцію / суд / інші відповідні служби;
• Дати день, щоб повернути всі гроші;
• Щиро поговорити та вислухати;
• Пробачити та рухатись далі;

Складний сценарій, погоджуюсь: емоції, злість, бажання справедливості. Дилема, патова ситуація. Але життя — не літня прогулянка і деколи стаються куди гірші речі.

Всі люблять та часто повторюють фразу: стався до інших так само, як ти хочеш, щоб ставились до тебе. Її легко сказати, та набагато складніше втілювати в рутині.

На щастя, в моєму досвіді таких ситуацій не траплялось, але знаю декількох людей, в яких було саме так, як я написав.

Кожна ситуація та контекст — відрізняються. Але на 99% впевнений, що якби я був учасником такої історії, то одне з найважливіших питань, яке б поставив людині, яку спіймали, було б:

«Якщо обставини змінились, і на моєму місці був би ти, як би ти хотів, щоб з тобою повелись?»

Думаю, це б дуже допомогло розуміти, яким чином вирішувати цю ситуацію далі.

Що б робили ви?

Додати коментар

останні дописи