Kanye West, Michael Jordan і кросівки…

K

Наприкінці минулого року Kanye West був офіційно визнаний мільярдером за версією Forbes. Чотири роки тому в нього було боргів на 53 мільйони доларів.

Ну, дива бувають, скажете ви. Особливо часто вони трапляються, коли ти популярний селебріті з мільйонами підписників, а твоя дружина Кім Кардаш’ян + ринок та індекс S&P500, не зважаючи на всі пандемії та кризи, росте і постійно б’є історичні рекорди 🙂

Все воно так, погоджуюсь. Але за цим всім є дуже цікава історія, особливо якщо порівнювати її з історією Майкла Джордана. (Для довідки: Yeezy — бренд Kaney West в колаборації з Adidas, Jordan — бренд Майкла Джордана з Nike)

У 2007 році Каньє Вест опинився в одному літаку з генеральним директором Nike Марком Паркером. Зрозумівши, що це хороша нагода, Каньє почав показувати свої концепти для бренду взуття, який давно хотів запустити. До того, як вони приземлились, Каньє так його «запітчив», що Паркер дав слово, що вони створять взуття разом.

Після того CEO Nike познайомив Каньє Веста з легендарним Тінкером Хетфілдом (дизайнером Air Jordan). До середини 2008 року Кані публічно носив всі прототипи свого Air Yeezy до Nike.

Офіційний реліз Air Yeezy відбувся у квітні 2009 року. Також Kanye та Nike випустили різні варіанти снікерів у 2012 та 2014 роках.

З точки зору Nike, здавалося, все йде прекрасно. Kanye, з іншого боку, відчував себе трохи інакше.
Він розчарувався в Nike, стверджуючи, що вони ставилися до нього як до «ще однієї зірки». Як і Майкл Джордан, Каньє вважав, що заслуговував на процент з продажів, оскільки це було перше взуття, що мало такий рівень попиту, як і легендарні Air Jordan.

— Nike не погоджувався давати йому роялті з продажів Yeezy.
— Натомість Nike запропонував віддавати невеликий відсоток на благодійність. Каньє сказав «ні».

Продажі йшли добре, але Каньє вирішив: якщо Nike не хоче платити йому роялті, то цього достатньо, щоб припинити їхню співпрацю в 2013 році. Протягом наступних тижнів він зв’язався з їхнім конкурентом, Adidas, і поїхав до них в гості у Німеччину.

Як результат, Adidas та Kanye підписали історичний deal, зробивши Adidas ексклюзивним дистриб’ютором Yeezy.

З такими умовами:

• Kanye зберігає 100% торгової марки Yeezy;
• 15% оптових роялті;
• щорічна плата за маркетинг.

Для контексту: Майкл Джордан отримує 5% роялті від Nike (!).

Після підписання угоди з Adidas, вони створили окремий playbook для збільшення продажів та загальної вартості бренду. Їхня модель — ексклюзивність + дефіцитність — працює дуже добре.

✦ Наприклад, вони регулярно продають з сайту по 40 000 пар своїх limited колекцій, протягом декількох хвилин.
✦ У 2019 році Yeezy зробив приблизно 1,5 мільярда доларів продажів — на 50% більше, ніж у 2018 році.
✦ Jordan ж має приблизно 3 мільярди доларів щорічних продажів для Nike.

Що стосується особистих доходів від їхніх взуттєвих угод, то виходить, що в Kaney West справи йдуть краще:

— У минулому році Майкл отримав приблизно 130 мільйонів доларів від Nike.
— У минулому році Каньє було виплачено 140 мільйонів доларів від Adidas, тобто на 10 мільйонів доларів більше, ніж у MJ.

Здавалось б, де Michael Jordan, а де Kanye West? Тобто, хто він такий в порівнянні з легендарним MJ?
Висновки робіть самі, але деколи результатами хороших контрактів, ризику та агресивної віри в себе стають ось такі історії 🙂

Додати коментар

останні дописи