Instagram Generation

I

Скільки ж навколо бізнесменів без бізнесу, інвесторів без грошей, стартаперів без стартапу, гровс-хакерів, спікерів…

Все вищезагадане — це такі собі тренди «Instagram Generation». Instagram та інтернет загалом — це те місце, яке багатьом людям дозволяє «здаватись», а не «бути», професійно видавати бажане за дійсне, використовуючи в постах та на фото атрибути бажаного, нехтуючи змістом.

Виходить хейт якийсь? Спокійно, це зовсім без негативу та іронії. Насправді, це звичайна ринкова ситуація в тому розумінні, що, якщо на ринку є попит, природно, що з’явиться пропозиція. Просто виходить так, що загалом зараз у світі і, зокрема, в Україні є проблема з якістю запитів, які формують цей попит. Якщо говорити про Україну, то наш ринок, як ринок, взагалі лише формується. Тому вимоги до якості дуже низькі, в тому числі і вимоги до якості інформації так званих інфлуєнсерів.

Саме тому багатьох наших знаних «експертів» і «гуру» хвилі популізму та алгоритми Facebook/Instagram майже випадково винесли на гору, тобто у вашу стрічку новин і в колонки галузевих ЗМІ.

Здавалось б, безвихідь. Але ні, існує досить простий спосіб відфільтровувати таких експертів, принаймні я давно почав його використовувати. Все досить просто і навіть банально. Річ у тому, що в бізнесі, як і в спорті, є дуже чіткі KPI, тобто ключові чинники, які вимірюють результат. Бізнес в цьому плані не схожий до музики, літератури, чи кіно, де все завжди можна списати на «різні смаки» чи інші абстрактні причини. Бізнес — це завжди про гроші. І основним мірилом у бізнесі є твоя ринкова вартість, твоя «market capitalization».

Тому наступного разу, коли зустрінете бізнес-гуру, в адекватності якого будете сумніватись, можете просто прямо запитати його, яка його ринкова вартість. Так-так, запитайте: «What is your net worth?». У нас досі не прийнято вголос говорити про гроші, але на Заході це дуже поширене питання, яке тебе можуть запитати чи не в побутовій розмові.

Слухаючи відповідь, ви зможете багато зрозуміти. Можливо, перед вами й справді опиниться людина до чиєї думки, в контексті бізнесу, варто прислухатись, а можливо, перед вами черговий торговець інформацією.

Додати коментар

останні дописи