Скільки ж навколо бізнесменів без бізнесу, інвесторів без грошей, стартаперів без стартапу, гровс-хакерів, спікерів…
Все вищезагадане — це такі собі тренди «Instagram Generation». Instagram та інтернет загалом — це те місце, яке багатьом людям дозволяє «здаватись», а не «бути», професійно видавати бажане за дійсне, використовуючи в постах та на фото атрибути бажаного, нехтуючи змістом.
Виходить хейт якийсь? Спокійно, це зовсім без негативу та іронії. Насправді, це звичайна ринкова ситуація в тому розумінні, що, якщо на ринку є попит, природно, що з’явиться пропозиція. Просто виходить так, що загалом зараз у світі і, зокрема, в Україні є проблема з якістю запитів, які формують цей попит. Якщо говорити про Україну, то наш ринок, як ринок, взагалі лише формується. Тому вимоги до якості дуже низькі, в тому числі і вимоги до якості інформації так званих інфлуєнсерів.
Саме тому багатьох наших знаних «експертів» і «гуру» хвилі популізму та алгоритми Facebook/Instagram майже випадково винесли на гору, тобто у вашу стрічку новин і в колонки галузевих ЗМІ.
Здавалось б, безвихідь. Але ні, існує досить простий спосіб відфільтровувати таких експертів, принаймні я давно почав його використовувати. Все досить просто і навіть банально. Річ у тому, що в бізнесі, як і в спорті, є дуже чіткі KPI, тобто ключові чинники, які вимірюють результат. Бізнес в цьому плані не схожий до музики, літератури, чи кіно, де все завжди можна списати на «різні смаки» чи інші абстрактні причини. Бізнес — це завжди про гроші. І основним мірилом у бізнесі є твоя ринкова вартість, твоя «market capitalization».
Слухаючи відповідь, ви зможете багато зрозуміти. Можливо, перед вами й справді опиниться людина до чиєї думки, в контексті бізнесу, варто прислухатись, а можливо, перед вами черговий торговець інформацією.