«Як стати багатим, без везіння»

«

Дуже багато людей люблять думки на тему грошей. Гроші та фінансовий успіх — популярна тема, часто настільки перегріта банальностями та спрощена всякого роду інфобізнесменами, що стає шкідливою, але, тим не менше, вона є дуже важливою.

Пропоную вам до уваги думки на тему грошей та багатства від засновника Angel.co, якого в різних колах називають «Tech Буддою», Naval Ravikant:

Шукайте багатство, а не гроші чи статус. Багатство — це активи, які заробляють під час сну. Гроші — це спосіб передачі часу та багатства. Статус — це ваше місце в соціальній ієрархії.

Етичне багатство. Зрозумійте, що створення етичного багатства можливе. Проте, якщо ви таємно зневажаєте багатство, воно уникне вас.

Ігноруйте людей, які грають у статусні ігри. Вони отримують статус, нападаючи на людей, які грають у ігри на створення багатства.

Ви розбагатієте, даючи суспільству те, чого воно хоче, але ще не знає, як отримати. На масштабі.

Виберіть галузь, де ви зможете грати в довгострокові ігри з довготривалими людьми.

Вибирайте ділових партнерів з високим інтелектом, енергією та, насамперед, доброчесністю. Не співпрацюйте з циніками та песимістами. Їхні переконання реалізуються.

Навчіться продавати. Навчіться будувати. Якщо ви зможете зробити і те, і інше, вас ніщо зупинить.

Озбройтеся конкретними знаннями, підзвітністю та важелями.

Конкретні знання — це знання, які є вашою унікальною цінністю. Якщо суспільство може навчити вас, воно може навчити когось іншого і замінити вас. Конкретні знання можна знайти, переслідуючи свою справжню допитливість і пристрасть, а не те, що зараз популярне. Побудова конкретних знань для вас буде схожою на гру, але для інших виглядатиме як робота. Коли конкретні знання викладаються, це відбувається через навчання, а не в школах. Конкретні знання часто мають високий технічний або творчий характер. Вони не можуть бути передані підрядникам або автоматизовані.

Прийміть відповідальність, приймайте бізнес-ризики під своїм ім’ям. Суспільство винагородить вас довірою, справедливістю та важелями впливу. Найвідповідальніші люди мають окремі, публічні та ризиковані бренди: Oprah Winfrey, Kanye West, Elon Musk.

Важіль: «Дайте мені важіль досить довгий і місце, щоб стати, і я переміщу землю», — Архімед. Доля вимагає важелів впливу. Бізнес-важелі походять від капіталу, людей та продуктів без граничних витрат на тиражування (код та засоби масової інформації).

Капітал: Капітал означає гроші. Щоб залучити гроші, застосовуйте свої конкретні знання з підзвітністю та демонструйте результат.
Люди: Праця означає людей, які працюють у вашій компанії. Це найдавніша форма боротьби. Важелі робочої сили справлять враження на ваших батьків, але не витрачайте своє життя, переслідуючи їх.
Продукція: Код та засоби масової інформації. Інтернет широко розширив можливий простір кар’єри. Більшість людей ще не зрозуміли цього.

Види впливу. Дозволений вплив: капітал та праця є дозволеним важелем. Усі переслідують капітал, але хтось повинен вам його віддати. Кожен намагається очолити його, але хтось повинен піти за вами.

Код та ЗМІ є важелем для нових багатих. Ви можете створювати програмне забезпечення та засоби масової інформації, які працюють для вас навіть під час вашого сну.

Армія роботів знаходиться у вільному доступі — вона вже зараз запакована в центри обробки даних. Використайте це. Якщо ви не можете кодити, пишіть книги, ведіть блоги, записуйте відео та подкасти.

Вивчіть основоположні навички: важливість — це множник сили для вашого судження. Судження вимагає досвіду, але його можна швидше побудувати, навчившись основним навичкам.

Не існує навички, яка називається «бізнес». Уникайте ділових журналів та бізнес-класів.

Вивчайте мікроекономіку, теорію ігор, психологію, переконання, етику, математику та комп’ютери. Читання швидше, ніж слухання. Діяти — це швидше, ніж дивитися.

Встановіть для себе особисту погодинну ставку. Якщо вирішення проблеми буде коштувати менше вашої погодинної ставки, ігноруйте її. Якщо аутсорсинг завдання буде коштувати менше вашої погодинної ставки, делегуйте це завдання.

Працюйте якомога важче. Незважаючи на те, ким і над чим працюєте, важливо те, наскільки важко та цілеспрямовано ви працюєте. [Прочитайте цей пункт ще раз]

Ви повинні бути надто зайняті, щоб «готувати каву», зберігаючи при цьому вільний календар.

Грайте в ітераційні ігри. Усі прибутки в житті, чи то багатство, стосунки чи знання, походять від складних відсотків.

Швидких схем розбагатіння не існує. Застосовуйте конкретні знання, використовуючи важелі, і врешті-решт ви отримаєте те, що заслуговуєте.

Коли ви нарешті станете багатим, ви зрозумієте, що насправді це було не те, що ви шукали. Але це буде вже зовсім інша історія.

Додати коментар

останні дописи