«Принципи» від Рея Даліо

«

Одна з найкращих бізнес-книг, мінімум води, максимум досвіду, структурованих прикладів та чітких алгоритмів до дій. Рей Даліо у своїй книзі «Принципи» виділив правила, якими керувався на шляху до своїх видатних результатів — багато з них можна застосувати одразу. Даліо — це Стів Джобс у світі венчурних інвестицій, американський мільярдер, входить до списку Forbes 100 найбагатших людей планети і до топ-100 найвпливовіших людей, за версією Time.

Даліо впевнений, що успіхом він зобов’язаний певним принципам, які сформулював, навчаючись на власних помилках. Ось головні:

🔸 Концепт: змістова робота, змістовні стосунки. Нейрохірурги, психологи та інші вчені сходяться в думці, що людський мозок запрограмований на потребу в соціальній співпраці і отримання задоволення від неї. Бути підприємцем — це не лише любов до вашого проєкту, ідеї чи грошей — це також про любов до керуванням вашою компанією.

🔸 Фокус на окремих завданнях та на загальній меті в контексті делегування. Автор дуже часто згадує про команду та її важливість в якісній взаємодії з іншими людьми: «Я б ніколи не написав цієї книги, і не зробив би нічого путнього, якби не люди, які розуміються на деталях».

🔸 Жити тут і зараз. Один з головних аспектів успіху — об’єктивна оцінка навколишньої дійсності, навіть якщо ця сама реальність не збігається з очікуваннями. Важливо приймати об’єктивну критику і мати можливість її висловити.

🔸 Чесність та прозорість понад усе. У компанії Даліо Bridgewater Associates обговорення важливих питань записують, а потім розсилають розшифровки серед колег. Загалом, для того, щоб зрозуміти, як саме працює цей процес та його компанія дуже раджу глянути це коротке відео.

🔸 Примиріть почуття з думками. Найбільше прийняттю ефективних рішень шкодять емоції. З цієї причини перш ніж щось вирішити, варто зібрати якомога більше інформації про питання. Краще поставити правильні питання іншим розумним людям, ніж завжди намагатися знайти свої відповіді на всі питання. Також, вміння поєднувати компетентність інших та власні погляди — дуже крутий навик.

🔸 Про щастя. Важливо визначити, чого саме хочеться вам, щоб не сумніватися, що ваші бажання не нав’язані оточенням і середовищем.

🔸 Не обійтися без принципів (в цьому контексті мені більше подобається слово «цінності», або «переконання»). Принципи — це правила гри, за якими ви проходите її. Вони необхідні для того, щоб успішно взаємодіяти із законами природи і життя в цілому. Ваші принципи/переконання — суміш ваших власних правил і чужого досвіду. Ваші справжні переконання формуються на основі особистого досвіду і рефлексії щодо цього.

🔸 Будьте відповідальними. Ті, хто знімають з себе відповідальність, ніколи не зможуть зібрати свої сили і добитися хорошого результату.

🔸 Приймати реальність такою, яка вона є. Якщо ви відмовляєтеся визнавати те, що відбувається в реальності, ви навряд чи зможете приймати правильні для вас рішення.

🔸 Мрійте. Будьте реалістом, але не втрачайте здатність мріяти. Мрії задають вектор вашого розвитку.

🔸 Один з найцінніших навиків — використання болю, як приводу глибоко задуматись. Якщо пам’ятати про це, то ви знатимете, що саме викликає ваш біль, і що з цим робити.

Додати коментар

останні дописи