​Ґреґ МакКеон. «Есенціалізм. Мистецтво визнaчaти пpiopитeти»

Ця книга чомусь стала по особливому популярною серед українських підприємців та топ-менеджерів. Кількість згадок про неї в різних добірках просто зашкалює. Книга й справді хороша, читав двічі. Далі — перша частина самері книги в конкретних порадах, діях, to-do листах. 

Усвідомте внутрішні компроміси, які вам принесуть найбільшу користь.

1. Зіткнувшись з ситуацією, в якій потрібен компроміс, запитайте себе: «Яку проблему я вирішую?» У певні моменти свого життя ви зіткнетеся з безліччю проблем, які вимагають вашої уваги. Замість того, щоб говорити собі, що ви можете вирішити все й одразу, виберіть компроміс і вирішіть найважливіші проблеми.

2. Вивчайте усі варіанти, перш ніж ухвалювати рішення. Оцініть плюси і мінуси всього, що ви могли б зробити.

3. Виокремлюйте основні рішення та можливості порівняно з несуттєвими. Які завдання та дії є найбільш важливими для ваших конкретних цілей та пріоритетів?

4. Після того, як ви вибрали компромісний варіант, зобов’яжіться дотримуватись цього. Замість того, щоб питати себе «Від чого я хочу відмовитись?» запитайте себе «На чому я хочу зосередитись?» Тоді докладіть усіх зусиль до виконання цих завдань.

Створіть собі простір для аналізу ваших можливостей.

1. Визначте для себе кімнату, в якій ви зможете вільно думати, зосереджуватись та читати. Зробіть цю кімнату комфортною та з якомога меншою кількістю гаджетів — обмежте відволікання!

2. Заплануйте собі час, який ви проводите в цій кімнаті для роботи.

3. Ведіть щоденник ідей та досвіду. Кожні 90 днів знаходьте час, щоб прочитати записи в щоденнику. Аналізуйте тенденції, зміни, та результати

Зосередьтеся на невеликих перемогах і рухайтесь до більших.

1. Адаптуйте в свою рутину метод мінімального прогресу. Запитуйте себе: «Який навіть маленький прогрес буде корисним для досягнення основної мети?» Потім зосередьтеся на тому, щоб це зробити.

2. Візуально фіксуйте свій прогрес. Майте візуальні нагадування про те, наскільки ближче ви стаєте до своєї кінцевої мети. Вони можуть бути у формі плакатів, фото, сертифікатів, надписів.

3. Відмовтесь від (шкідливих) звичок, які заважають вам досягти мети. Визначте та визнайте і зрештою замініть їх.

Визначте інформацію, необхідну для вирішення великих проблем.

1. Подивіться на загальну картину вашої проблеми, дізнайтесь про неї як можна більше і спробуйте відчути її на практиці. Поспілкуйтесь з людьми, які вже стикались з подібним. Відчувши справжній контекст проблеми, ви зможете запропонувати найкращі рішення.

2. Подивіться на проблему з різних точок зору. Поставте себе на місце інших людей, які беруть участь у проблемі. Подивіться на це з їхньої точки зору. Це допоможе вам зрозуміти проблему в 3D: можливо, ви зможете побачити те, про що раніше вам не було відомо.

3. Формулюйте питання. Коли у вас проблема, сформулюйте чітке питання, на яке вам потрібно відповісти рішенням. Переконайтесь, що це питання відображає цілі, яких ви намагаєтесь досягти. Відповідь на це питання підкаже вектор вирішення проблеми.

Позбудьтесь своїх шкідливих звичок.

1. Усвідомте причини, які спонукають вас до цієї дії. Зрозумійте, що для вас є Тригером.

2. Замінюйте шкідливу звичку на хорошу, щоразу, коли ви помічаєте Тригер. 

3. Створюйте нові правильні звички.

Внесіть більше гри у своє життя — і почніть висипатися, щоб підтримувати високий рівень енергії.

1. Згадайте, що в дитинстві вас захоплювало. Спробуйте відтворити це сьогодні! 

2. Введіть трохи ігор на своєму робочому місці. Наприклад, ви можете прикрасити своє робоче місце чимось, що викликає у вас хороші асоціації. Або тримати велику червону кнопку на своєму столі, щоб натискати її кожного разу, коли ви виконуєте важливе завдання.

3. Заздалегідь плануйте мінімум 7 годин сну кожної ночі.

Говоріть «Ні» з усмішкою

1. Порахуйте до трьох, перш ніж сказати «ні».

2. Пояснюйте, чому ви говорите «ні». Наприклад, можете сказати, що зараз ви занадто зайняті, щоб займатись іншими завданнями, адже є пріоритетніші проекти.

3. Відповідайте: «Дозвольте мені перевірити свій календар і зв’язатися з вами». Це дасть вам час переглянути свій графік і оцінити, скільки у вас є вільного часу.

4. Використовуйте автовідповідачі електронної пошти. Якщо ви знаєте, що будете зайняті протягом певного періоду часу, встановіть автовідповідач електронної пошти, щоб повідомити тих, хто надсилає вам листи, про вашу недоступність.

5. Відповідайте: «Так, які завдання я повинен пріоритизувати?» Якщо керівник просить вас взяти на себе більше роботи, ніж та, з якою ви реально і якісно можете впоратись, попросіть у нього поради щодо того, які завдання вам слід відкласти на потім.

6. Говоріть це з гумором.

Встановіть особисті межі, щоб мінімізувати відволікаючі фактори.

1. Нехай інші вирішують власні проблеми — не втручайтесь. Не дозволяйте їм просто витрачати ваш час та енергію.

2. Ідентифікуйте своїх «відволікачів». Це стосується людей та їх запитів чи видів діяльності, яким ви ніколи не скажете «так» (якщо вони якимось чином не співпадатимуть з вашими власними пріоритетами). 

3. Створіть «соціальні контракти» зі своїми колегами. Чітко визначте свої пріоритети та обов’язки, і проговоріть очікування щодо навантаження.

Усуньте перешкоди зі свого шляху

1. Чітко визначте бажаний результат. Визначте чіткі KPI власних цілей, щоб самим зрозуміти, коли досягнете їх.

2. Визначте основну перешкоду, усунення якої призведе до зникнення більшості інших перешкод. Почніть з формування переліку всіх перешкод та проблем, з якими стикаєтеся, а потім перегляньте їх, щоб визначити головну.

3. Усуньте її. Наприклад, якщо основною перешкодою є те, що ваш менеджер не дає вам зеленого світла, зустріньтеся з ним особисто і запитайте: «Які перешкоди чи блокери заважають вам досягти Х, і як я можу допомогти їх усунути?» 

«Редагуйте» своє життя, щоб гарантувати, що воно рухається та прогресує у тому напрямку, в якому ви бажаєте.

1. Відмовтеся від десятків безглуздих видів діяльності і замініть їх однією, але надважливою для вас та ваших приоритетів.  

2. Відразу реагуйте та «поправляйте» своє життя, коли воно починає відходити від заданого вектору. Співставляйте свою рутину та поведінку з вашими цілями. Якщо ці дії не наближають вас до бажаного успіху, переформатуйте їх так, щоб вони відповідали вашим цілям.

3. Змінюйте лише те, що вкрай необхідно. Якщо щось працює нормально, не чіпайте!

Будьте готові до несподіваного.

1. Використовуйте максимальну підготовку. Вкладіть трохи додаткового часу та енергії, щоб ретельно підготуватися до будь-якого проекту, за який ви беретесь. Плануйте календар на найближчі кілька місяців, щоб мати змогу скласти план важливих подій, етапів роботи та відпочинку.

2. Додавайте +50%. Наприклад, якщо ви думаєте, що зможете виконати завдання за годину, то, швидше за все, ви надто оптимістичні, і виконаєте його приблизно за півтори години.

3. Ставте собі ці п’ять запитань, щоб бути максимально готовим до найгіршого варіанту розвитку подій:

  • З якими ризиками ви стикаєтесь у рамках цього проекту?
  • Який найгірший варіант розвитку подій?
  • Якими будуть соціальні наслідки цього?
  • Якими будуть фінансові наслідки цього?
  • Що ви можете проактивно робити, щоб зменшити ці ризики?

Відповіддю на останнє питання будуть зміни, які потрібно впровадити стосовно цього проекту.

Живіть зараз.

1. Визначте, що зараз для вас є найважливішим. Коли ви відчуваєте себе пригніченими, запитайте себе: «Що найголовніше зараз?» Складіть список і зосередьтеся на цих завданнях.

2. Впорядкуйте пріоритети у списках. Елементи ваших цілей у теперішньому та майбутньому в списках повинні мати пріоритети відповідно до рівня важливості.

Додати коментар

останні дописи