Сьогодні на AIN.UA вийшла моя колонка, в якій розповів про новий, спричинений пандемією, формат організації роботи офлайн у KindGeek – офіс-хаб, що поєднує найкращі елементи дому, кафе і класичного офісу. Перший такий KindGeek HUB ми запустили у вересені і вже мали змогу потестувати новий формат.
Формат майбутнього
Пандемія показала, що модель роботи в офісі «5 днів на тиждень / 8 годин у день» — це пережиток індустріальної революції. Особливо це стосується креативних індустрій. Ситуація з локдаунами за останні два роки пришвидшила пошук нових моделей роботи і частково «легалізувала» ремоут.
І виглядає так, що це win-win ситуація для всіх. Для людей, при правильному плануванні, з’являється більше часу на особисте життя – відсутність витрат на доїзд до офісу в тиждень легко може дорівнювати 8 додатковим годинам роботи.
Для компаній з’являється інший рівень можливостей у контексті найму топ-талантів із ще більш різноманітних локацій.
Офіс-хаб як альтернатива класичному офісу
Можна сказати, що з легалізацією повного чи часткового ремоуту у виграші всі, окрім «корпоративної культури» компаній. А культура компанії та її цінності для технологічних бізнесів зараз є чи не найважливішим диференціатором на ринку. Її стало набагато складніше будувати і транслювати онлайн.
Саме тому багато компаній, і зокрема KindGeek, зайнялися пошуком альтернативи для старої «моделі 40-годинного офісного життя».
На основі цього і після моніторингу показників ефективності роботи бізнесу в цілому, в KindGeek ми почали задумуватись про новий формат офісів.
Ми стежили та підглядали, що роблять лідери індустрії і як діють українські компанії. Хтось, як Google, дуже лагідно, проте настирливо наполягає на поверненні працівників в офіс. Хтось взагалі відмовився від офісу. Проте більшість таки спробували випрацювати якусь середню модель і переобладнати свої наявні площі у щось схоже на коворкінги.
Ми теж думали про всі вище описані варіанти. Розглядали навіть варіанти побудови коворкінгу і запуск цього проєкту, як окремого бізнесу.
Однак зупинились на ідеї та концепті створення KindGeek хабів.
Чим хаб відрізняється від звичного офісу?
Ідея полягає в тому, щоб об’єднати найкращі елементи дому, кав’ярні, на кшталт Starbucks, та класичного офісу в одному місці — хабі.
У хабах є фіксовані робочі місця, які можна резервувати через внутрішню систему, окремий мітинг рум для командної роботи, звукоізольовані кабінки для проведення робочих дзвінків. Проте більшість «посадкових місць» — це столики, як у кав’ярні, за якими можна спілкуватись, пити каву та працювати. Ідея також в тому, що такі хаби будуть розташовані в різних частинах міста, що повинно давати можливість людям частіше «змінювати картинку», динамічно переміщатися між різними «офісами», і якийсь день працювати з того місця, яке ближче до житла, а в інший — з хабу, що ближчий до центру міста.
У вересні ми запустили перший такий KindGeek HUB з назвою «London». Дизайн і концепт хабу, як і переважна більшість портфоліо наших клієнтів, також цілком пов’язані зі столицею Великої Британії.
Детальніше про концепт і реалізацію офіс-хабу та що з цього вийшло (+ більше фото) — читайте тут.