​Офіс чи ремоут? Пошук нового формату: досвід KindGeek

Сьогодні на AIN.UA вийшла моя колонка, в якій розповів про новий, спричинений пандемією, формат організації роботи офлайн у KindGeek – офіс-хаб, що поєднує найкращі елементи дому, кафе і класичного офісу. Перший такий KindGeek HUB ми запустили у вересені і вже мали змогу потестувати новий формат.
Формат майбутнього

Пандемія показала, що модель роботи в офісі «5 днів на тиждень / 8 годин у день» — це пережиток індустріальної революції. Особливо це стосується креативних індустрій. Ситуація з локдаунами за останні два роки пришвидшила пошук нових моделей роботи і частково «легалізувала» ремоут. 

І виглядає так, що це win-win ситуація для всіх. Для людей, при правильному плануванні, з’являється більше часу на особисте життя – відсутність витрат на доїзд до офісу в тиждень легко може дорівнювати 8 додатковим годинам роботи.

Для компаній з’являється інший рівень можливостей у контексті найму топ-талантів із ще більш різноманітних локацій.

Офіс-хаб як альтернатива класичному офісу 

Можна сказати, що з легалізацією повного чи часткового ремоуту у виграші всі, окрім «корпоративної культури» компаній. А культура компанії та її цінності для технологічних бізнесів зараз є чи не найважливішим диференціатором на ринку. Її стало набагато складніше будувати і транслювати онлайн.

Саме тому багато компаній, і зокрема KindGeek, зайнялися пошуком альтернативи для старої «моделі 40-годинного офісного життя».

У KindGeek ми почали з двох речей:

✦ Після можливості вакцинуватися проаналізували, скільки людей одночасно приходить офіс. Кількість людей, навіть у найбільш сонячні та, здавалось би, сприятливі дні для візиту в офіс, так і не перевищила показник у 20-25% від усієї кількості людей компанії.

✦ Провели опитування всередині компанії, задавши питання: «Як краще та ефективніше працювати: офіс чи ремоут?». Близько 100% опитуваних зійшлись на думці, що офіс, як хаб для живої взаємодії, однозначно потрібен, проте його в звичайних умовах достатньо 2 дні на тиждень. А мати змогу працювати віддалено — це теж перевага, від якої не хочеться відмовлятись.

На основі цього і після моніторингу показників ефективності роботи бізнесу в цілому, в KindGeek ми почали задумуватись про новий формат офісів.

Ми стежили та підглядали, що роблять лідери індустрії і як діють українські компанії. Хтось, як Google, дуже лагідно, проте настирливо наполягає на поверненні працівників в офіс. Хтось взагалі відмовився від офісу. Проте більшість таки спробували випрацювати якусь середню модель і переобладнати свої наявні площі у щось схоже на коворкінги.

Ми теж думали про всі вище описані варіанти. Розглядали навіть варіанти побудови коворкінгу і запуск цього проєкту, як окремого бізнесу. 

Однак зупинились на ідеї та концепті створення KindGeek хабів.

Чим хаб відрізняється від звичного офісу? 

Ідея полягає в тому, щоб об’єднати найкращі елементи дому, кав’ярні, на кшталт Starbucks, та класичного офісу в одному місці — хабі.

У хабах є фіксовані робочі місця, які можна резервувати через внутрішню систему, окремий мітинг рум для командної роботи, звукоізольовані кабінки для проведення робочих дзвінків. Проте більшість «посадкових місць» — це столики, як у кав’ярні, за якими можна спілкуватись, пити каву та працювати. Ідея також в тому, що такі хаби будуть розташовані в різних частинах міста, що повинно давати можливість людям частіше «змінювати картинку», динамічно переміщатися між різними «офісами», і якийсь день працювати з того місця, яке ближче до житла, а в інший — з хабу, що ближчий до центру міста.

У вересні ми запустили перший такий KindGeek HUB з назвою «London». Дизайн і концепт хабу, як і переважна більшість портфоліо наших клієнтів, також цілком пов’язані зі столицею Великої Британії.

Детальніше про концепт і реалізацію офіс-хабу та що з цього вийшло (+ більше фото) — читайте тут

Додати коментар

останні дописи