​​Чому бізнес — це завжди про ріст?

На мою думку, існує три типи підприємців:

1. Люди, які пробують власну справу, в них не виходить, вони повертаються “на роботу” ⛔️

2. Люди, які пробують, їм вдається, вони багатіють, і вони зупиняються та перестають рости ⏸ 

3. Люди, які постійно пробують, їм щось вдається, щось ні, але вони доводять справи до кінця, багатіють, інвестують, інколи втрачають, починають нові проекти, і стабільно ростуть, рік за роком 📈 

Кожен шлях залежить від характеру їх особистості. Деякі підприємці просто відчувають потребу зростати, для них це їх спосіб життя. Інші доходять до певної точки і зупиняються, і це теж їх спосіб життя.

І тут питання, коли ви досягли точки комфорту, для чого рухатись далі і продовжувати рости? (В доходах, профіті, кількості, якості) 

Деякі люди думають, що це через жадібність.

Хоча насправді це природа бізнесу. Якщо компанія перестає рости – вона починає вмирати (це дуже добре описано в книзі “Життєвий цикл компаній за Адізесом”).

Якщо ви ростете, як компанія, ви можете запропонувати розвиток своїм працівникам. А якщо немає зростання то цієї опції для ваших людей немає. Без росту немає нових викликів, нових ролей, відповідно немає нових цікавих людей, з якими можна досягати нових цілей. Більше того, скоріш за все – найкращі люди підуть.

Щоб цього не сталось компанія повинна постійно трансформуватись, змінюватись та розвиватись.

Я знаю людей, які керують не великими сімейними компаніями, в яких один основний продукт, і їм після багатьох років вдається бути лідерами в своїй ніші і наймати класних людей.

Також знаю людей які керують компаніями в яких тисячі співробітників, які є лідерами в свої індустрії + в них 5 інших бізнесів і плани світової експансії.

В обох випадках є дещо, що їх об’єднує і допоманає досягати хороших результатів: Постійне бажання до зростання в якісних показниках.

Мені складно уявити компанію яка не росте, але продовжує наймати класних людей, робить їх щасливими та результативними, а клієнтів задоволеними. 

Очевидно, що в кожного бізнесу та в кожної людини свій власний темп, і шляхи досягнення мети – теж можуть відрізнятись. Але незважаючи ні на що, бізнес повинен продовжувати рости. Бо якщо компанія перестає рости – вона починає помирати.

Додати коментар

останні дописи