Clubhouse: чому нова аудіосоцмережа так швидко набирає обертів?

C

Після рекордного за кількістю завантажень (більше мільйона) cічня, лютий для Clubhouse розпочався також з хайпової ноти. Вчора тут з користувачами платформи поспілкувався Ілон Маск. Поки це імпровізоване інтерв’ю Ілона розбирають на цитати, давайте розберемося з самим Clubhouse. Що це за соцмережа? І чому вона зараз в тренді?

Clubhouse — нова соціальна мережа, де спілкування і нетворкінг відбуваються в аудіоформаті. Жодних інших форматів (картинок, відео, тексту) тут немає — всі учасники спілкуються тільки голосом. Є «кімнати», в яких ведуться дискусії, і якщо у вас є, що сказати чи прокоментувати, то можете «підняти руку», тим самим попросивши модераторів дати вам слово.

Соцмережу заснували колишні розробники з Google Пол Девісон і Роган Сет.

Цікаво, що попасти в Clubhouse не так просто. Почати користуватися цією соцмережею поки можна тільки за інвайтами. Також можна подати заявку і чекати схвалення.

Факт, що в місцевих чатах є шанс поспілкуватися з відомими особистостями. Тут уже засвітилися Опра, Джаред Лето, Ештон Катчер та багато інших технологічних підприємців. Хоча сервіс працює наразі лише на iOS, кількість активних користувачів вже перевищила 2 мільйони. Багатьом хочеться бути «у клубі», тому саме ексклюзивність через обмежений доступ до додатку став причиною його віральності.

Ще в травні 2020 року соцмережу оцінювали у $100 млн, незважаючи на те, що тоді в ній було всього 1500 користувачів. Зараз цей «голосовий чат» інвестори вже оцінють в рази дорожче. А вчора, після появи там Маска, люди почали купувати акції Clubhouse на біржі (які за день різко зросли), не розуміючи, що купують не акції соцмережі, а іншої компанії з ідентичною назвою.

Декілька років тому було дуже складно уявити появу нових сильних гравців в соціальних платформах. Здавалось, що всі місця вже монополізовані гігантами. Проте популярність Clubhouse показує, що місця ще вдосталь, і що є ще не заповнені ніші.

Додати коментар

останні дописи