Відень/Австрія

В

Повернулись цього тижня з Австрії, де ми провели 8 днів у так званому «Workation» (6 днів у Відні та 2 дні в австрійських Альпах).

Перш за все, дуже радий, що ми не зробили дурниці і не їхали туди на авто. На таку кількість днів — це просто немає змісту. Зараз «Austrian Airlines» мають прямий рейс Львів – Відень. І відверто кажучи, це один з найпростіших перельотів в житті: година в польоті, 25 хвилин з аеропорту до готелю. І все: будь ласка, Відень до ваших послуг. Жодних кордонів, черг, транзитів і платних доріг. 

Трохи про нову реальність і вакцинацію. У кожному закладі в Австрії (ресторан, готель, музей) перше, що у вас запитають — це паспорт вакцинації, а у 80% випадках ще додатково дадуть заповнити паперову форму 🙂

Без паспорту вакцинації реально нікуди не пускають. Заклади перевіряють і штрафують, якщо ті не дотримуються правил. Є ще варіант робити кожні два дні тест за 30€. Як цей варіант працює — не знаю, не перевіряли.

Це була моя перша поїздка у Відень. І після цього знайомства, думаю, що не остання. Загалом місто десь таке, як я собі і уявляв — помпезне, зелене, відносно мультикультурне, багате архітектурою і культурними тусовками.

Відень — це точно одне з тих топових місць, які створила західна культура за останні декілька століть. У цих фасадах та архітектурі династія Габсбургів і їх імперія відводили душу як могли. Стільки залили грошей у ці стіни, що словами складно передати.

Мені сподобалось місто тим, що вільно говорить англійською, привітними людьми, якісними сервісами, білим вином і просто фантастичним штруделем в Cafe Central! Також тим, що моментами було відчуття дому через схожість зі Львовом: будинки та кольори на фасадах, оперний театр.

Дехто зі знайомих казав: «та я не знаю, що там можна тиждень робити, вам буде скучно!» Як на мене, якщо по-справжньому захотіти «відчути місто» і походити в музеї, палаци, театри, то навряд чи і місяця буде достатньо.

Тут все залежить від ваших запитів до подорожей, від того, які у вас цілі, і як ви «вивчаєте міста». Звичайно, якщо все проходити експрес-темпом, нікуди не заходити всередину, а просто ззовні «зачекінитись із селфі», то і два дні з головою буде достатньо.

Збережіть собі топ локації для подорожі у Відень: Hofburg, Hundertwasserhaus, Wirtschaftsuniversität wien, DC Tower Wien (сніданок в ресторані «Flow»), Schloss Schönbrunn, Albertina Museum Wien, Belvedere (картини Клімта, Ван Гога), Kahlenberg (гора, з якої прекрасний вид на місто — найкраще відвідувати перед заходом сонця), Wachau Сultural Landscape (вино), Prater (парк розваг), Plachutta (локальний ресторан, раджу Tafelspitz), Cafe Central (штрудель!).

Також просто ідеальний та легкий маршрут з Відня, щоб поїздити на авто по австрійських Альпах (за нього окреме дякую моєму знайомому Всеволоду!)

День 1: добратись до міста Gmunden — там зупинка на декілька годин. Далі Schörfling am Attersee — там можна покупались в озері. Далі Mondsee (і там ночувати в якомусь з сіл). Ми зупинялись в Hotel Schönberger — дуже класне місце з прекрасними краєвидами, своїм пляжем і чудовими власниками.

День 2: виїхати в Sankt Gilgen, потім в Sankt Wolfgang (найбільше сподобалось воно — ми тут встигли і пообідати, і ще раз покупатись). Це два чудові села на одному озері. Далі, за бажання, можна заїхати в село-казино Bad Ischl. І насамкінець заїхати в супер-мегапопулярний і туристичний Hallstatt — тут багато варіантів, чим себе зайняти, тому обов’язково заздалегідь погугліть, що вам найбільше до вподоби.

Із таким маршрутом за два дні ми встигли відвідати 6 різних озер, через відсутність інтернету загубитись в якомусь з австрійських автентичних нетуристичних сіл (що стало одним з найбільш пам’ятних моментів подорожі) і назбирати сотні прекрасних спогадів із цих краєвидів та зелених пейзажів. Досі не можу зрозуміти, чому в альпійський селах газон інколи кращий, ніж в парках у Відні, і що вони роблять, що там зовсім немає кротів?! 🙂

Ті, хто був у Відні/Австрії, можливо, я якісь місця пропустив? Доповнюйте в коментарях!

Додати коментар

останні дописи