Не Digital Detox

Н

Я люблю експерименти. Люблю експериментувати з досвідами, зі змінами режимів та станів. Саме тому я вже 7 років поспіль стабільно проводжу акцію «100 днів без алкоголю». Це вже стало такою звичкою, яка класно працює для мене, а як відомо: що працює — не ламай. Цю традицію та експеримент, в тому чи іншому вигляді, свідомо чи несвідомо, перейняли багато моїх друзів та знайомих, що мене, безперечно, дуже тішить.

Але цього разу не лише про відмову від алкоголю, а, в першу чергу, про детокс, або іншими словами «чистку організму». Хто підписаний на мене в Instagram, можливо, помітив, що я нарешті почав його використовувати за призначенням і постив туди багато їжі 🙂

Загалом вся ця історія триває 2-3 тижні, залежить від програми. Включає в себе особливий раціон, серед якого відмова майже від всіх буденних продуктів: хліб, цукор, кава, молоко, м’ясо, і далі пішов-поїхав список на 100500 пунктів із заборонами. З дозволеного: риба, деякі види овочів, фрукти і вода. Ну і дуже багато БАДів + чайний гриб (одним з ефектом якого є: яскраві сни. Вперше за довгий час мені кожної ночі снились сни 🙂) Процес споживання їжі чітко розписаний і складається лише з двох прийомів їжі, між якими приблизно 16 та 8 годин перерви — так зване інтервальне голодування. Також необхідним елементом всього процесу є активний спорт — «прокачка лімфи».

І починається цей детокс, власне так, як і закінчується — з голодування в 24/36 годин.

Буду відвертим: думав, що мені голодування дасться легше. Чому так думав, сам не знаю, бо є людиною, скажімо так, дуже чутливою до частоти прийомів їжі (мої близькі про це знають, поспівчувайте їм 🙂).

Все інше пройшло доволі легко. За перші чотири дні постійний голод пропадає, і організм звикає до двох прийомів їжі. Основні складності — це, напевно, пошук (ну і ціна) продуктів, з яких складається дієта, і саме приготування їжі. Окреме дякую за це моїй дружині, самому це зробити було б майже нереально.

Можу сказати, що почуваю себе прекрасно, і найголовніше, що розгорнутий аналіз крові це підтверджує.

Багато хто хоче пройти такий детокс, але накручує собі сюжети з фільмів, де все це відбувається в якомусь спеціальному пансіонаті в Австрії, всі ходять у халатах, займаються йогою і п’ють зелені смузі. Насправді все можна організувати вдома. Не скажу, що це просто, але при правильному рівні бажання та дисципліни — цілком можливо.

Ну і на завершення хочу підкреслити, що я не лікар і не експерт в медицині чи здоровому харчуванні, тому не сприймайте це за поради чи як заклик до дій. Все вищеописане є лише моїм особистим досвідом, і перед тим, як самому пробувати щось подібне, обов’язково консультуйтеся з лікарями.

P.S. Про досвід мого digital detox можна прочитати тут.

Додати коментар

останні дописи