Щоденник

Щ

Як на мене, користь від ведення особистого щоденника складно переоцінити. Але напевно, я так однозначно це стверджую, бо дуже люблю текст. Я завжди писав і пишу. І веду щоденник, скільки себе пам’ятаю.

Загалом, думаю, що багато людей мали спроби почати писати щоденник, але потім зупинялись через те що «немає часу», «не люблю писати» і так далі. Не впевнений, що це справжні причини. Скоріше за все причина ще банальніша: просто ставало не цікаво, а разом з тим, дуже складно концентруватись на такому занятті як написання тексту, та ще й тоді, коли вам не цікаво.

Щоб було цікаво писати, напевно, найперше, що варто розуміти для себе — це те, що саме ти від цього хочеш? Для чого тобі це?

Банальний опис свого дня в стилі хронології подій, при умові, що тобі не 14-ть (коли здається, що земля крутиться навколо тебе), або ти не королева Англії, — швидше за все, не дуже має зміст, окрім «ефекту фотографії».

Більше користі принесе рефлексія, самоаналіз, описані висновки. Тобто досвід, який потім можна застосувати.

Наприклад, в мене є кризовий документ по групі компаній KindGeek, який я почав писати відразу після початку пандемії. Там вже більше 200+ сторінок. Для того, щоб пам’ятати та знати, як діяти в майбутньому у схожих ситуаціях. Там не лише мої думки: здебільшого ретроспектива, плани дій, рішення, робочі мейли, комунікація, графіки. І відповідно до того, як ми пройшли цей кризовий час, я можу робити висновки, що ця інформація та рішення в ній є дуже цінними і в майбутньому теж допоможуть при таких подіях.

Хоча просто опис відчуттів та емоцій теж через декілька років може стати в нагоді, як мінімум для того, щоб поностальгувати, згадати себе в конкретний період часу і усміхнутись, або заплакати, кому що.

Тому це все дуже індивідуально і залежить від ваших цілей.

У моєму випадку ведення щоденника — це цілий набір цілей. Це і самоаналіз, створення алгоритмів з описом досвіду, для того, щоб це використовувати в майбутньому. Також це створення матеріалів для Flow та в майбутньому моєї книги. Ну і колекція емоцій та спогадів, чому ні?

А як щодо вашого досвіду? Ведете щоденник?

Додати коментар

останні дописи