Азарт. Ставки. Аль Пачіно

А
Минулорічний текст з мого щоденника про азарт, ставки на спорт і механіку цієї історії.

На вихідних провів цікавий експеримент. Зараз аналізуючи себе, розумію, що, скоріш за все, ця ідея почалась із фільму з Аль Пачіно «Гроші на двох», в якому описується історія професійного футболіста команди Брендон, який після травми завершив зі спортом і потрапив у світ ставок та всього процесу, романтики і небезпеки, які стосуються світу азартних ігор.

В суботу я дивився матч Манчестер Юнайтед (абсолютно крейзі гра, в якій МЮ пропустив на 95 хвилині (нічия) і забив на переможний гол на 100-тій) та імпульсивно вирішив скачати апку для ставок і спробувати потестувати й зрозуміти для себе цей вимір людських розваг.

Відразу завантажив туди 500 грн і поставив на наступні матчі Манчестер Юнайтед та ще декількох команд. Правило «новачкам щастить» спрацювало: я «відіграв» 500 поставлених і виграв додаткових 700 грн (якби не моя жадність і я вчасно вивів би гроші з матчу Челсі, було б взагалі 1000+).

Цікава емоція, відчуття азарту маленької перемоги і… постійне незадоволення, навіть в той момент, коли виграєш. Чому? Дуже багато чинників всередині апки, які провокують та маніпулюють тобою в самому процесі «гри»: коефіцієнт постійно змінюється, також є можливість виводити гроші під час гри, тобто додаток заточений, щоб постійно провокувати тебе приймати чимало різних емоційних рішень. Відповідно більшість з цих рішень є неправильними, але вони, на твою думку, звісно ж, на волосинку від «правильних» і в тебе створюється ментальний фон: «Я знав, що так і буде», «Чому я не поставив? Я ж точно знав, що вони програють/виграють».

Наприклад, вчора грала Баварія з якимось ноунеймом. Баварія зараз абсолютний топ, переможець ЛЧ, Суперкубку, Чемпіонату Німеччини і т.д. зазвичай у внутрішній лізі виграє у всіх з різницею в +2 голи. І тут якийсь ноунейм, шалений коефіцієнт 16 — думаю, окей, потрібно ризикнути і поставити на ноунейма, щоб потестувати різні стратегії… потім думаю: «та ну, це ж Баварія». Не поставив. Результат 4:1 — Баварія програла.

І так постійно. Ти постійно не задоволений. Іронія в тому, що, навіть коли ти виграєш, з’являється думка: «блін, а треба було ставити не 500 грн а 5000 грн».

Розуміючи цю логіку, тобто абсолютну її відсутність, я поставив все вигране на, здавалось б, досить очевидний матч Рома – Ювентус — на чемпіонів Італії з Кріштіану Роналду в складі. І домовився з собою: якщо ставка не заходить, я вмиваю руки з цієї історії.

Результат: нічия. Договори з собою я виконую, тому — прощавай азарт. Емоції твої брудні та несправжні, а цей час я краще проінвестую в бізнес, книги та сім’ю.

Додати коментар

останні дописи