​Мова. Має. Значення

Сьогодні вступив у дію Закон про українську мову.

Я досить вільно розмовляю трьома мовами, ще мінімум дві розумію (це без урахування 17-ти різних акцентів і діалектів англійської) і, однозначно, погоджуюсь, що чим більше мов ти знаєш, тим більше разів ти людина. І звісно, я толерантний і вважаю, що не потрібно нічого нав’язувати і силоміць змушувати (шкода, звичайно, що так не вважали люди, які століттями спалювали українські книги, видавали Валуєвський циркуляр і Емський указ).

Також багато моїх знайомих та близьких мені людей в побуті розмовляють російською і в мене з цим жодних проблем. Я навіть не завжди це зауважую. Це право і вибір кожного.

Проте, якщо ми говоримо про державу та закони, то українська мова — це питання національної безпеки. У нашому контексті та реаліях з Кримом та Донбасом відсутність українських особливостей та символів, на жаль, автоматично означає наявність російських. І якщо ми перестанемо розбудовувати та оберігати українську ідентичність — матимемо російську. 

3 16 липня українською мають проводитися: 

  • концерти та шоу-програми, театральні вистави;
  • туристичні та музейні екскурсії, супровід культурних заходів; 
  • оформлення музейних виставок та експозицій;
  • видавництва мають видавати державною мовою не менше 50% книжок;
  • вхідні квитки та буклети мають друкуватися українською; 
  • поширювати і демонструвати фільми в Україні можна лише українською. Фільми та серіали, створені іноземною мовою, мають бути дубльовані або озвучені українською.

Мова. Має. Значення 🇺🇦

Додати коментар

останні дописи