Сьогодні вступив у дію Закон про українську мову.
Я досить вільно розмовляю трьома мовами, ще мінімум дві розумію (це без урахування 17-ти різних акцентів і діалектів англійської) і, однозначно, погоджуюсь, що чим більше мов ти знаєш, тим більше разів ти людина. І звісно, я толерантний і вважаю, що не потрібно нічого нав’язувати і силоміць змушувати (шкода, звичайно, що так не вважали люди, які століттями спалювали українські книги, видавали Валуєвський циркуляр і Емський указ).
Також багато моїх знайомих та близьких мені людей в побуті розмовляють російською і в мене з цим жодних проблем. Я навіть не завжди це зауважую. Це право і вибір кожного.
Проте, якщо ми говоримо про державу та закони, то українська мова — це питання національної безпеки. У нашому контексті та реаліях з Кримом та Донбасом відсутність українських особливостей та символів, на жаль, автоматично означає наявність російських. І якщо ми перестанемо розбудовувати та оберігати українську ідентичність — матимемо російську.
3 16 липня українською мають проводитися:
- концерти та шоу-програми, театральні вистави;
- туристичні та музейні екскурсії, супровід культурних заходів;
- оформлення музейних виставок та експозицій;
- видавництва мають видавати державною мовою не менше 50% книжок;
- вхідні квитки та буклети мають друкуватися українською;
- поширювати і демонструвати фільми в Україні можна лише українською. Фільми та серіали, створені іноземною мовою, мають бути дубльовані або озвучені українською.
Мова. Має. Значення 🇺🇦