Мої Топ-7 книг за 2020 рік

М

1. “Flow – by Mihaly Csikszentmihalyi

Одна з найважливіших книг в моєму житті, як ви можете зрозуміти з назви цього каналу. Вона попала в цей список, тому що я її перечитую на початку кожного року. Це книга про “потоковий стан свідомості”. Тобто про щастя та його властивості: самоусвідомленість та увагу, самоцінність дій, фокус/концентрацію, ясність цілей та правил, зворотній зв’язок, синхронізацію між амбіціями та реальністю, і власного місця серед цього всього.

2. “Skin in the game – by Nassim Nicholas Taleb

Одна з останніх робіт автора вже культових “Чорного Лебедя” та “Антикрихкості”. Проте особисто для мене, напевно, найкраща книга Талеба. Насправді це книга про справжність. У час, коли навколо так багато бізнесменів без бізнесу, інвесторів без грошей, стартаперів без стартапу, коучів, тренерів без досвіду – це просто mustread, ковток свіжого повітря.

Тут багато сказано про важливість відповідальності, про концепт “бути”, а не “здаватись”. Про різницю між діями і пустими словами, між доконаними результатами і просто заявленими намірами, пoлiтикoю тa пoлiтикaми, aвтopaми й peдaктopaми. І все це в чудовому стилі, з прекрасною іронією, епітетами та метафорами, математичними моделями та фактами.

3. “Principles” – by Ray Dalio

Рей Даліо – це Стів Джобс в світі інвестицій. Його компанія “Bridgewater” – одна з найдорожчих приватних компаній США. Причини її успіху в інноваціях та підходах, які вони використовують. Подивіться виступ Ray Dalio на TED, і ви зрозумієте, що вони ще 10 років тому застосовували такі підходи в керуванні бізнесом, що більшості супер технологічних компаній навіть сьогодні дуже далеко до них. “Principles” – це набір правил та “законів”, які Рей записував протягом свого життя. Концентрована мудрість, колосальний досвід, та готові алгоритми до використання в житті та бізнесі. 

4. “The Truth” – by Neil Strauss

Автобіографічна книга відомого американського журналіста, головну ідею якої можна описати як: МОНОГАМНІСТЬ VS ПОЛІГАМНІСТЬ людських стосунків. Екзлюзивність, секс, ревність довіра, зрада, сім’я, різні форми залежності, і спроба в цьому всьому розібратись.

Ця робота – насправді складний психологічний експеримент над собою з щирим (як мені здалось) наміром спробувати знайти “правду” в цьому питанні.

5. “You Are Not So Smart – by David McRaney

Книга, яка дуже просто, проте дуже обґрунтовано та з гумором пояснює, чому ми не такі розумні, як думаємо. Ми впевнені, що є розумними та логічними істотами, які бачать світ саме таким, яким він є насправді, але у дійсності це не зовсім так. Ми дуже часто перебуваємо в полоні власних ілюзій, досвіду та упереджень.

Якщо у вас є переконання, які з точки зору науки є безглуздими (наприклад тема вакцинації, чіпування, та участі Білла Гейтса в цьому, або ви не вірите, що люди були на місяці), то ви точно знайдете “факти” та людей, які це будуть підтверджувати. Це робота про природу та різні типи людських упередження, і про те, як з цим жити.

6. “Who: The a Method for Hiring by Randy Street and Geoff Smart

Чудова книга про все, що стосується пошуку, формування, утримання та мотивації найкращих команд. ХТО чи ЩО? Книга вчить правильно ставити запитання, і розуміти різницю між ними. Люди, які працюють не на своєму місці – це одна з найкритичніших та найдорожчих проблем для будь-якого бізнесу та проектів. Помилки при наймі людей коштують дуже дорого, це дуже довго та боляче для проєктів. Автори рекомендують процес та підхід, який допоможе мінімізувати ці ризики і зробити процес формування команд набагато ефективнішим.

7. “Harry Potter and the Methods of Rationality – Eliezer Yudkowsky

Це книга в жанрі “Fan fiction”. Фанфік – це аматорський твір за мотивами популярних оригінальних літературних творів. Проте цю книг, навіть в порівнянні з класикою Джоан Роулінг – ну  просто неможливо назвати аматорською. Це просто справжня знахідка для людей, які цікавляться темою раціонального мислення.

*Це не рейтинг, і тому порядок книг довільний. 

**”Principles”, “Skin in the game”, “Flow” є в українському перекладі.

Приємного читання!

Додати коментар

останні дописи