Криптовалюти

К

Сьогодні на Binance — одній з найбільших платформ, які торгують криптовалютами — стався «інцидент», в результаті якого вкладники 😄 / трейдери втратили 31 мільйон доларів.

Якщо трохи детальніше, то історія звучить так: Meerkat — протокол децентралізованого фінансування (DeFi) на платформі смарт-контрактів Binance, втратив токени BNB на суму 31 мільйон доларів.

Команда розробників стверджує, що вона стала жертвою хакерів, але паралельно видалила всі свої сторінки в соціальних мережах та канали комунікації.

Люди ж вважають, що Meerkat Finance розкрадала кошти користувачів власноруч. І таким чином вони просто вийшли в кеш.

Так чи інакше: вчора гроші були, сьогодні їх немає. Очевидно, що для криптоактивів немає ніяких опцій страхування типу «фонду гарантування вкладів», як для депозитів в банках. Звучить безглуздо, погоджуюсь.

Але питань багато:

• Скільки ще протоколів на Binance під ризиком?
• Чи компенсує Binance втрати своїм користувачам?

Та й взагалі стає все більш актуальним питання про те, коли уряди почнуть адекватно регулювати цей ринок? Зараз лише на Binance в день проходить торгів на понад 2 мільярди доларів. У контексті того, що грошової маси в світі стає все більше, а покоління «Z» разом з айфонами отримало доступ (і азарт) до фінансових ринків, то цілком очікувано, що такі ситуації будуть траплятись все частіше.

І не те, щоб це перший випадок афер в криптосвіті. Також не скажу, що такі скандали не трапляються з класичними банками і валютами. Стаються, звичайно: чого лише вартує історія Енрік Дюрана, або недавнє масштабне шахрайство Wirecard. Але тут питання у відповідальності. Коли є регуляції та закони, інколи (не завжди) таки вдається покарати винних. А крипторинок, навіть при тому, що його основний хедлайнер BTC потрохи переходить в мейнстрим, — це все ще «дикий захід», і в багатьох таких ситуаціях люди, скоріше за все, будуть чути щось на зразок: «денег нет, но ви дєржитєсь»!

Заздалегідь відповідаючи на питання, чи є у мене крипта? Не багато, але є. Я не експерт в цьому питанні, і для мене це контекст диверсифікації. Я відношу її до категорії «супер ризикованого активу», і купуючи, ставлюсь до цієї «транзакції» за тим самим принципом, коли позичаю комусь гроші: з усвідомленням того, що ймовірно я їх більше ніколи не побачу, відповідно я морально та економічно готовий до їх втрати.

Додати коментар

останні дописи