Фальшиве багатство / Фальшиві багатії

Ф

Багатьом із нас складно зрозуміти, що бути багатим фінансово і бути багатим особисто/соціально/духовно — це НЕ одне й те саме. Сліпо переслідуючи ідею багатства, в нашому суспільстві утворились цілі ритуали, окремі атрибути та звички для позерства й імітації фінансового успіху. Думав на цю тему і виділив основні симптоми:

Гроші на показ 

Є люди, які постійно теревенять про гроші: що скільки коштує, хто скільки заробляє і що купив. По-справжньому багаті люди рідко говорять, скільки у них грошей. Є фраза: гроші люблять тишину. Це непоганий підхід — залишіть гроші на показ реперам для їх кліпів.

Купівля дорогих автомобілів

Особливо це стосується покупок в кредит. Автомобілі — це не інвестиції. Це пасив, або у випадку кредиту — зобов’язання. А якщо твоє авто коштує більше 5-7% від твого загального net worth, ти… як мінімум, не розважливий (читається, як глупий?), а не крутий. Взяття позик або витрата «останніх грошей» для того, щоб справити враження на інших, зазвичай робить тебе ще більш залежним та крихким.

Постійна згадка чужих імен в розмові

Постійне згадування у розмовах імен багатших, успішніших чи відоміших людей. Звичайно, в контексті свого знайомства (спільних фото) з ними. Люди намагаються скористатися чужою репутацією та досягненнями, щоб виглядати важливішими. 

Носіння підроблених брендів: одяг, годинники, діаманти

Італійські брендові речі пошиті в підвальних «філіалах» Туреччини — це вже класика. Особливо це помітно у чергах в аеропортах на рейс у цю країну, де можна побачити таку кількість людей, які вдягнуті в Fendi, Gucci, Prada, Hermès, що міланський Fashion week ховається. А скільки людей з сумками Louis Vuitton на кожному рейсі в Анталію по путівці в 4-зірковий all-Inclusive?

Панічна покупка нової версії iPhone відразу після презентації

Можливо, це співпадіння, але я часто помічав, що найновіші версії айфонів зазвичай найшвидше з’являються у найбідніших людей. 

Погана пластична хірургія 

Ну а це взагалі окрема історія. Складно коментувати, нехай просто залишиться в цьому списку симптомів.

Це лише частина звичок нашого суспільства.

Висновки робіть самі. 

Я лише додам:

Не треба так 🙂

Додати коментар

останні дописи