На який вік припадає пік людської діяльності?

Н

У коментарях на це запитання на моїй сторінці у Facebook більшість написала, що розквіт людини припадає в середньому на вік 30-40 років. Були й варіанти про 40+ та ранній вік до 25. В мене однозначної відповіді немає. Це дуже залежить від кожної окремої людини, її сфери діяльності, обставин та персонального мотиву. Трохи подумав та порісерчив на цю тему, ось що вийшло:

🔸 Вченим та дослідникам потрібно більше часу, щоб досягти успіху у своїй діяльності. Стівен Гокінг став дуже популярним у 46 років, коли видав книгу «Теорія чорних дір», у якій опублікував своє дослідження про чорні діри. Також у 46 років прославився Зігмунд Фройд, який активно почав розвивати своє дослідження психоаналізу. На 10 років раніше «вистрілив» Альберт Ейнштейн, коли відкрив теорію відносності. Марія Кюрі стала лауреаткою двох Нобелівських премій з хімії та фізики — піку досягла у 36 років, відкривши хімічні елементи радій та полоній. А ось американський фармацевт Джон Пембертон винайшов свій напій Coca-Cola в 55 років.

🔸 Вінстон Черчилль до того як стати прем’єром Великобританії зробив безліч справ, але очолив уряд він у 66 років. До речі, вдруге стати прем’єром йому вдалося в 77. Натомість президентський термін Барака Обами розпочався в 47 — і наступні 8 років він провів у Білому Домі.

🔸 Стів Джобс з 26 років активно розвивався у своїй сфері, однак досяг піку лише у 52 роки, коли випустив перший iPhone. У свою чергу підприємець українсько-єврейського походження Ян Кум запустив WhatsApp в 35. Генрі Форд — людина з дуже цікавою біографією. Але все ж у 47 років він досяг злету своєї автомобільної компанії завдяки тому, що вперше почав використовувати промисловий конвеєр. Підприємець Гордон Бовкер заснував головний проект свого життя Starbucks у 51 рік.

🔸 Розквіт у житті творчих людей припадає у зовсім різні періоди. Вільям Шекспір прославився у 40 років — тоді було написано безліч його робіт. Він визнаний найвидатнішим англійським драматургом усіх часів. Про Коко Шанель почали говорити у її 38 років, коли вона випустила парфуми Шанель №5. Мерилін Монро стала відомою у фільмі «Ніагара» у 27 років, а Чарлі Чаплін у 29 років з відомим образом бродяги Чарлі.

🔸 Першу навколосвітню подорож здійснив 40-річний Фернан Магеллан.

Серед рандомно обраних мною 16 історичних особистостей з різних сфер, з’ясувалось, що середній вік, коли вони були на піку своєї діяльності — це 40+ років. Нижче додаю інфографіку.

А як ви гадаєте: на коли припадає пік/розквіт діяльності людини?

Додати коментар

останні дописи