Ф — Фокус

Ф

TikTok — дуже потужний технологічно. Швидкість його «проникнення» на масмаркет просто вражає. Хоч і скажу чесно, аудиторія та відповідно контент, як на мене, все ще залишає бажати кращого.

Хоча на мій погляд, його основна проблема (і, одночасно, напевно, й перевага) в алгоритмах, які просто шикарно підбирають для твоїх очей всякий «смачний треш», що в довготерміновій перспективі загрожує погіршенню концентрації уваги. Там можна дуже сильно «залипнути» і, відповідно, це реальний вбивця часу/продуктивності.

Насправді, будь-яка соціальна мережа — це просто інструмент/агрегатор, який можна налаштувати під себе. Всі вони мають різні алгоритми, а ще вони мають кнопку «Follow» та «Unfollow», які дозволять керувати тим, що потрапляє тобі в голову, коли ти свайпаєш.

Коли я раніше вже писав про TikTok, думки та коментарі були різними. Комусь апка сильно подобається, хтось її використовує, коли потрібно «потупити», а хтось налаштував, як класний інформаційний канал.

Мені не виходить, тому (зі всіх сил) стараюсь нею не користуватись і не додавати ще одне місце для «свайпання». Часу дуже мало, інформації дуже багато, коефіцієнт користі — відносно низький.

З часом (і напевно, з віком) починаєш розуміти цінність «світлої голови». Чим більше рішень тобі доводиться ухвалювати, тим більше зростає потреба у змозі фокусуватись і думати: швидко, чітко та якісно.

Cловом, стараюсь заміняти TikTok’и математичними/алгоритмічними задачами, завданнями на логіку/граматику. Ось невеликий перелік подібних додатків:

▫️ Elevate — Brain Training — моя улюбленна: математика, логіка, граматика, словниковий запас.
▫️ Peak — додаток з різними вправами для мозку у вигляді міні-ігор. Можна обирати теми (пам’ять, мова, спілкування, увага). Безкоштовних ігор є близько 30, є також платна версія з необмеженим доступом до вправ.
▫️ Fit Brains Trainer — апка пропонує більше 60 ігор, 500 різних вправ-тренувань і що дуже круто — статистику ефективності.
▫️ Brainturk — окрім «розумних» ігор, додаток пропонує медитації, щоб краще тренувати увагу, пам’ять, мовні навички і продуктивність мозку.

Скажу чесно, коли почав юзати такі додатки, відразу відчув непоганий результат: підвищення уваги та загалом обчислювальних можливостей свого мозку. Раджу.

P.S.: До слова, у моїй компанії KindGeek , зараз відкрита вакансія SMM Manager, деталі можна знайти тут. Якщо маєте необхідний досвід та знання, надсилайте своє CV на емейл 🙂

Додати коментар

останні дописи