​Інтенсивне навчання: техніка 3х3х3

Навчитися вчитися — надважливий скіл у сучасному динамічному світі, в якому наші знання з часом швидко застарівають, тому з такою ж регулярністю необхідно приходити по нові. Навчання можна і треба відточувати за допомогою практики. Технік є чимало. І зараз мова піде про одну з них.

3x3x3 — інтенсивний метод для розробки цілей професійного розвитку. Він заохочує вас визначити три цілі розвитку протягом тримісячного періоду, залучаючи трьох інших людей.

▪️ Три цілі

Зосередьтесь не більше ніж на трьох цілях. Занадто велика кількість буде контрпродуктивною, змушуючи вас розподілити свою зосередженість та енергію на занадто багато занять. Менше цілей — це теж не завжди добре. Більшість із нас має більше ніж один напрям, у якому ми хочемо підвищити свої навички. Також коли люди в певний період зосереджуються на досягненні лише однієї цілі, вони можуть втратити можливість підвищити свою продуктивність, інколи перемикаючись між різними напрямами. Фокус на трьох цілях розвитку дозволяє краще використовувати весь набір досвіду, який ми хочемо засвоїти.

▪️ Три місяці

Це тривалість часу, який ви повинні встановити для досягнення цілей у своєму розвитку. Оптимальна тривалість часу може змінюватися залежно від мети. Три місяці забезпечують достатньо часу, щоб досягти прогресу в досягненні мети. Тримісячний період переплітається з багатьма ритмами світу: квартальна звітність, квартальні огляди бізнесу або щоквартальні оновлення керівництва. Термін у три місяці також змушує нас розбивати довгострокові цілі на досяжні частини.

▪️ Троє людей

Це люди, які допоможуть працювати над вашими цілями розвитку. Існує природний інстинкт тримати наші цілі при собі, це нібито захищає нас та дозволяє нам відчувати себе менш вразливими. Проте залучення інших до нашого навчання є одним із найпотужніших способів досягнення мети. Соціалізація мети створює можливості для зростання разом з іншими. Наприклад, коли ми є частиною одної команди — легше поділити відповідальність за завдання. Оберіть людей, які будуть мати достатньо знань про вашу роботу та прогрес у конкретних сферах, у яких ви поставили цілі свого розвитку.

Однак слід розуміти, що найважливіший аспект 3x3x3 — це не точна кількість цілей, місяців чи людей, а ідея мати простий, послідовний процес для встановлення та досягнення цілей та здобуття нових навичок, які ми можемо повторювати протягом всієї нашої кар’єри та життя.

Додати коментар

останні дописи