Більше

Б

Люди завжди хочуть більше. Чую від всіх, всюди, постійно це сакральне «хочу більше». Хочу більше заробляти, хочу більше часу на відпочинок, і ще сотні таких «хочу більше»: поваги/слави/здоров’я/дітей/спокою/балансу/щастя.

Але, здається, що більшість з нас не розуміє, що таке це «більше». Не розуміє, сам концепт цього «більше». А суть, насправді, на поверхні і досить банальна. Щоб більше отримувати — треба більше віддавати: часу, зусиль, енергії, емоцій.

Поп-культура та реклама розказують нам міфи про те, як потрібно жити. Однією з найбільш поширених казок для споживачів є вигляд справжнього щастя. Справжнє щастя — це нічого не робити, весь час лежати на пляжі під пальмою і постити сторіз в Instagram, і водночас бути достатньо крутим, щоб вносити свій внесок в порятунок планети, збудувати класну кар’єру, сім’ю, не забути про саморозвиток, здоров’я, і трьох дітей!

Ці речі взаємовиключні. Ти не можеш одночасно: бухати до ранку 5 днів на тиждень і вести здоровий спосіб життя та бігати зранку в парку. Неможливо постійно лежати на пляжі, пити смузі і глобально впливати на світ та його зміни на краще. Так само, як неможливо бути прекрасним сім’янином і прикладом для своїх трьох дітей, будучи повним егоїстом, зацікавленим лише в задоволенні свого власного его та бажанні постійних сексуальних перемог. Це оксиморон.

You can anything but not everything. Ти можеш досягнути будьчого, але не всього одночасно.

Загалом, для того, щоб щось отримувати, потрібні дії. Щоб отримувати більше — потрібно більше дій, або більша кількість правильних дій.

Більше грошей — це більше дій, більше дій — це більше людей, більше людей — це більше помилок, отже більше грошей — це більше проблем. Ще раз: більша зарплата — це збільшення якості твоїх результатів, це збільшення цінності, яку ти можеш дати ринку/користувачам/клієнтами, збільшення швидкості, з якою ти можеш досягати результатів, і так, знову ж таки, — це збільшення кількості проблем.

Навіть банальний приклад зі схудненням підтверджує: якщо ти хочеш більше результатів — потрібно більше зусиль. Тут доводиться відмовлятись від смачної звичної їжі, слідкувати за якістю і тривалістю сну, а потім ще й за спортзал задумаєшся. А після покупки абонементу ще потрібно рано вставати, щоб до нього доїхати, а там ще й запаркуватись потрібно, і це все ще тільки початок. Потім години на біговій доріжці, встигнути в душ, і встигнути до 10:00 потрапити в офіс. І тут ще виявиться, що результат за один раз не приходить, і ці дії потрібно повторювати постійно протягом місяців… Суцільні проблеми, чи не так?

Проблеми — це нормально. Еволюція придумала нам їх для того, щоб допомагати розвиватись і щоб ми могли рухатись вперед. Проблеми готують нас до реального життя, роблять нас гнучкими. Саме завдяки проблемам, люди, як вид, поки що панують на планеті Земля.

Ти, звичайно, одного дня можеш прокинутись і випадково знайти в себе на подвір’ї нафту, але така ймовірність досить низька. Кажуть, що нафта в нашому світі давно поділена. А у всіх інших випадках, тобі доведеться докласти чимало зусиль і вирішити чимало проблем. Життя по визначенню — проблема. Просто для того, щоб нам продавати більше товарів, реклама каже, що щасливе життя — це «життя без проблем». В цьому і полягає парадокс. Саме тому так багато людей відчуває себе нещасними, насправді перебуваючи в числі 1% найщасливіших на планеті Земля.

Як на мене, витрачати свій час та енергію потрібно не на ефемерне «більше», а на те, що для тебе в цьому житті є по-справжньому важливим і наповненим змістом. І, до речі, думаю, що на кожному етапі життя, ці речі можуть бути різними. 

Як на мене, то справжнє «більше» настає тоді, коли особисті виклики починають тобі подобатись, а до власних проблем ти ставишся максимально спокійно — як до невід’ємного елементу життя.

Додати коментар

останні дописи