​Web Summit 2021: найцікавіше

Тези з наймасштабнішої технологічної конференції в Європі.

 Куди рухається інтернет?

Бен Еванс розповів про «Велике роз‘єднання». Інтернет змінився і завдяки штучному інтелекту рекомендації мережі тепер підбираються для нас ще краще. Якщо перші 20 років існування інтернету були пов’язані з даними (порівняння цін, продаж квитків, новини), то тепер тут сталась трансформація цілих (дуже часто нетехнологічних) галузей — телешоу (Netflix), поїздки (Uber), подорожі (Booking, Airbnb), наука (Alphafold), віддалена робота (Slack, Zoom). 

До 2025 року понад 7 мільярдів людей будуть володіти смартфонами і інтернет стане другою електрикою та частиною життя кожного. Навіть найбідніші країни і регіони незабаром будуть охоплені інтернетом. Технічним гігантам потрібні ваші дані, а безкоштовний доступ до Інтернету є чудовим джерелом для їх збору.

 Викриття Facebook

Інтернет — це не лише про необмежені можливості, а також про ризики і виклики у глобальному масштабі, серед яких навіть загроза демократії. Whatsapp, Facebook, Instagram змінили наше життя та соціальні зв’язки. Однак з цим величезним масштабом важко тримати все під контролем. Соцмережа може бути небезпечною — вплив на вибори Трампа, Brexit, #BlackLivesMatter.

На фоні останніх скандалів саме Френсіс Хауген, колишня працівниця Facebook, стала одною з головних хедлайнерів самміту. Френсіс переконана: алгоритми FB служать виключно прибутку компанії та її апетиту до подальшого розширення (Meta), заохочуючи найбільш екстремістський і поляризуючий контент. 

 Метавсесвіт

Історія про пошук нової форми комунікації через злиття різних форм цифрової «реальності» з власне тією реальністю, яку ми вважаємо справжньою. Це точно окрема тема для розмови. 

 Фінтех і крипта

Пандемія прискорила впровадження послуг цифрових грошей на п’ять років. Люди хочуть робити зі своїми грошима все, що забажають швидше, дешевше та глобальніше. І не просто зі свого дивана, а ще й, бажано, в одній апці. Тому ростуть такі онлайн-сервіси, як Revolut або N26, де є доступ відразу до багатьох фінансових послуг.

Ринок фінансових онлайн-послуг настільки великий, що це не час, коли фінансові технології повинні конкурувати одне з одним. Це далі історія про перехід від автономного режиму до онлайну та зростання присутності продуктів у всьому світі, з пропозиціями, адаптованими для кожного ринку.

Приклад з інтернет-банком N26 — лише 10% німців інвестують в акції. Тільки подумайте, наскільки великий потенціал, якщо ви запускаєте свій продукт у Німеччині, в своєму портфелі маєте торгівлю акціями та знаєте, як навчити клієнтів цим користуватися. Тепер помножте це на кількість країн і їх незакритий попит на фінансові послуги.

Додати коментар

останні дописи