​Таємні «білі списки» Facebook

За останній тиждень Facebook двічі гучно появлявся у медіапросторі. Спочатку — завдяки «розумним» окулярам у колаборації з Ray-Ban (привіт, Snapchat Spectacles, які вийшли ще 4 роки тому). А наступний інфопривід з хвилею медійного хайпу стався після публікації розслідування The Wall Street Journal на базі внутрішніх документів компанії.

Отож, в чому суть?

▪️ У Facebook є «білі списки» користувачів, яким дозволено порушувати правила соцмережі. Йдеться про систему, яка дозволяє популярним юзерам (селебріті, блогерам, політикам і т.д.) уникати ключових правил і відповідно санкцій за їх порушення. Відомі люди з великою аудиторією можуть публікувати пости, які, наприклад, містять елементи хейт спічу або відвертого сексуального контенту, і їх за це не блокують.

Систему XCheck створили для VIP-користувачів. Дехто занесений у «білий список» і звільнений від обмежень Facebook, інші можуть одразу публікувати контент, який порушує правила соцмереж, без подальшої модерації. У 2020 році в XCheck було не менше 5,8 млн акаунтів. Зокрема, свого часу в цьому переліку були (чи досі є?) Дональд Трамп, Неймар і сам Марк Цукерберг.

Факт існування XCheck для привілейованих юзерів зайвий раз підтверджує: у Facebook прекрасно розуміють, що їхня система далеко не завжди працює коректно. Скарг на несправедливі бани та обмеження від Facebook вдосталь. Втім метод боротьби з цим (а точніше метод поділу на «VIP» і «не VIP») був обраний не найкращий.

▪️ Інсайди з внутрішньої презентації про Instagram

Також WSJ поділилися порцією інших цікавих інсайдів стосовно Instagram. На внутрішній презентації Facebook підняли тему ментального здоров’я підлітків через соцмережі. Адже підлітки в Instagram порівнюють себе з ідеальними зображеннями в соцмережі і отримують розлади сприйняття власного тіла, тривогу і депресію. Ці дані соцмережа не висвітлює для всіх. Ось головні тези:

🔸 Соцмережа лише погіршує ситуацію зі сприйняттям свого тіла для третини дівчат-підлітків.

🔸 Підлітки звинувачують Instagram в підвищенні рівня тривоги і депресії.

🔸 У 13%  британських і 6% американських підлітків з суїцидальними схильностями бажання накласти на себе руки з’явилося через Instagram.

P.S. Якою соцмережею ви користуєтесь найбільше/найчастіше?

Додати коментар

останні дописи