Залежність від умов — це така особиста відмазка, яка з легкістю дає відповіді на всі запитання, на кшталт: «Чому мені не вийшло, щось зробити/досягнути/виконати?» Чому? Бо погані умови. Виною всьому: держава, місто, район, сім’я, директор, вчителька з англійської.
Тому кожного разу, коли мозок придумує відмазки, типу: «я не можу вивчити англійську», «я не можу зробити класну маркетинг компанію без мільйонного бюджету», «я не можу схуднути» «або я не можу заробляти більше»… І все це, звичайно, через зовнішні умови, пам’ятайте, що:
✦ Ейнштейн сформулював свої найбільш фундаментальні тези, працюючи клерком в швейцарському патентному бюро.
✦ Коперник зробив свої найбільші відкриття під час роботи в соборі у Фрауенберзі — заняття астрономією точно не йшли на користь його кар’єрі.
✦ Ісаак Ньютон сформулював свої основні відкриття після отримання ступеня бакалавра. Його університет закрили на два роки через чуму. Він був змушений провести цей час, нудьгуючи в сільській хаті та заповнюючи свій вільний час роздумами над ідеями щодо загальної теорії гравітації.
✦ Амансіо Ортега (засновник Zara) до 30 років працював асистентом в магазині.
✦ Рей Крок купив McDonald’s в 59 роки, а до того був менеджером з продажу — продавав паперові стаканчики і міксери.
✦ Найбільша служба доставки в світі UPS була заснована двома підлітками на роверах, які позичили 100$ у своїх друзів.
Це, звичайно, дуже узагальнено та спрощено, і за всім цим стоїть багато зусиль і роботи. Зовнішні умови є у всіх: просто хтось вміє з ними працювати, а комусь достатньо використовувати їх у вигляді відмазки.