Зустрічаю інколи людей, які з радістю та ентузіазмом сиплять універсальними порадами/рекомендаціями на всі випадки життя, типу:
• «Просто більше ризикуй»;
• «Просто працюй більше»;
• «Тобі просто потрібно не так критично ставитись до себе»;
• «Та просто прочитай ось цю книгу і ти все зрозумієш».
Проблема, яку я вбачаю в такій «універсалізації» полягає в тому, що у кожної окремої людини свій темп, обставини та бекграунд, і деколи такі узагальнені «рекомендації» не те щоб НЕ корисні, а шкідливі.
Тому що, в той час коли одній людині в її власному контексті буде корисно почитати всю бібліографію Айн Ренд, то для іншої спрацює якась попсова мотиваційна книга типу «Магія ранку».
Тому що деякими людям й справді, можливо, потрібно «працювати важче» у той момент, коли для інших, навпаки, потрібно навчитись вчасно зупинятись, щоб не вигоріти. Коли одним людям потрібно навчитись легше ставитись до своїх промахів та помилок, то інші, навпаки, занадто поблажливі до себе.
Тому, якщо хочете дати дійсно змістовну рекомендацію, думаю, що в першу чергу варто постаратись трохи більше зрозуміти досвід людини, з якою спілкуєтесь. Ну і самому варто вчитись тверезо оцінювати поради, які вам дають, не ставитись до них, як до правди в останній інстанції, перевіряти факти, і перевіряти чужі слова та досвід на адекватність і актуальність.