Місяць у Clubhouse: думки/висновки

М

Думаю, що уже всі чули про аудіо-соціальну мережу Clubhouse. Багатьом згадки про вже неї встигли набриднути: «Так ось, де збираються люди, які відправляють голосові повідомлення», «Звідки у вас стільки часу?», «Я ще до TikTok не звик, а тут вже щось нове».

Іронія, сарказм, так буває завжди, і це нормально, люди часто так реагують на потенційний успіх чогось нового, підсвідомо відстоюючи статус-кво звичного.

І кажу це я, будучи повністю і на 100% «людиною тексту». Звичайно, бізнес постійно вимагає від тебе багато спілкування і мені його оооой як вистачає, але я завжди стараюсь уникати не обов’язкових розмов та зустрічей. По-перше, тому що я дуже не люблю беззмістовне бла-бла-бла, а по-друге, тому що свято переконаний, що правильно сформований лист з основними думками і наступними кроками в рази важливіше і продуктивніше безкінечних мітингів і круглих столів.

Проте, навіть з огляду на вищенаписане, це не означає:
• що немає дуже великої кількості людей, яка все це бачить, відчуває та робить з точністю до навпаки, якій легше сказати, ніж писати;
• що спілкування голосом в онлайні немає змісту. Інколи стається магія, і через правильні питання, емоційний фон та хімію співрозмовників в розмові генеруються такі ідеї та рішення, що статтям і книгам складно змагатись

Ми в KindGeek розробляли декілька соціальних мереж з мільйонними бюджетами і трохи розуміємо ринок. Проте скажу чесно: декілька років тому не міг би сказати, що щось на зразок Clubhouse стане таким хітом. Звичайно, стрімкій швидкості поширення посприяла пандемія, локдауни і дефіцит живого спілкування, але не думаю, що це основні причини успіху. Зараз все здається таким очевидним: не було соціальної мережі, де можна було б просто і неформально поговорити голосом з різними людьми. Конкретна незакрита проблема.

Основні висновки/думки за місяць користування Clubhouse:

«Плюси»:

— Через хайп є доступ до крутих людей. І у звичайний вечір, сидячи на кухні, є змога поспілкуватись, поставити питання топовим бізнесменам, політикам чи громадським діячам.
— Можливість створити кімнату і обговорити будь-яке питання. А завдяки алгоритмам платформи є 99% шанс, що до розмови долучаться інші люди, думки яких можуть бути корисними та цікавими.
— Знову ж таки через стрімку популярність та новизну — всім людям, які продають сервіси чи будують «персональний бренд» — робити це там зараз набагато простіше і швидше, ніж на інших платформах. «Ціна підписника» — поки дуже дешева. У цьому розумінні це зараз земля не обітована.
— Менше «фейку» в порівнянні з іншими платформами, які дають змогу обробити фільтрами фото/відео до невпізнаваності, чи відточити і так «накопірайчений» текст до ідеалу.

«Мінуси»:

— Інколи занадто багато самопрезентації від учасників.
— Також часто за бажанням «здатись розумним» і «круто метафорично сказанути» — губиться зміст та думка. Тому багато реплік перетворюється на інформаційний шум, в яких 99% часу «говоріння» — змістова пустота.
— Вже потрохи набігають «мамкіни експерти», «пацани з району» та інші соціальні елементи, які відчутно псують якість діалогу. Хоча це природна ситуація для будь-якого продукту, шлях до мейнстріму.
— Пожирач часу. Хоча це вже залежить від кожного особисто. Будь-яка соціальна мережа — це просто інструмент/агрегатор, який можна налаштувати під себе і «використовувати відповідально».

Одним словом, follow me на Clubhouse: y.gnatyuk. Також ми з друзями та цікавими людьми час від часу організовуємо кімнату «Хто такий Джон Голт», де обговорюємо теми, які нам цікаві. При бажанні — доєднуйтесь, останнього разу було 110+ людей.

Додати коментар

останні дописи